Nauji ženklai pasakoja apie miesto sienas Jameso gatvėje

Miesto sienų ženklų pristatymas 1

Nuotrauka LtoR: Francis Coady, Kilkenio apygardos tarybos gamtosaugos pareigūnas, Liam Mannix Airijos sienomis apribotų miestų tinklas, Cllr. Andrew McGuinness, Leas Cathaoirleach, Kilkenny apygardos taryba, Simonas Waltonas, vyresnysis inžinierius, Kilkenny apygardos taryba, Ossory vyskupas, gerbiamasis, Dermotas Piusas Farrellas, Cllr. Peteris Cleere'as, Kilkenny City savivaldybės rajono meras, Dearbhala Ledwidge, paveldo pareigūnas, Kilkenio apygardos taryba, Virdžinija Teehan, paveldo taryba, Tom Clarke CBS vidurinė mokykla

Gegužės 1 d., trečiadienį, James gatvėje buvo atidengti du gražūs nauji ženklai, žymintys Kilkenny miesto sienas ir pasakojantys apie jo istoriją, skambant žavingam tradicinės muzikos garsams, kuriuos skamba jaunieji CBS Trad Band muzikantai. Spalvingi dvikalbiai aiškinamieji ženklai yra Kilkenio grafystės tarybos strategijos dalis, kuria siekiama pabrėžti mūsų paveldą ir teikti informaciją vietos žmonėms bei lankytojams apie buvusias viduramžių miesto sienas.

Sveikindamas šią naują iniciatyvą Leas Cathaoirleach iš Kilkenny County Council Cllr. Andrew McGuinnessas“Augant ir vystantis mūsų miestui, svarbu prisiminti, švęsti ir demonstruoti savo istoriją bei paveldą – dėl to Kilkenis yra tokia ypatinga vieta gyventi.."

Nors didžioji dalis originalių 2 mylių viduramžių miesto sienų buvo prarasta per pastaruosius šimtus metų, sienų pamatai vis dar išlikę po Kilkenio gatvėmis. O kai kuriose dalyse, pavyzdžiui, prie Motinos sąžiningos meilės mokyklos Džeimso gatvėje, vis dar stovi įspūdinga sienų dalis.

Šv. Jokūbo vartai, esantys Džeimso gatvėje netoli Tilberio aikštės, buvo vieni iš septynių vartų namų, kuriuos XX a. XX a. pastatė anglo normanai miesto sienose. Už sienų buvo klestintis priemiestis, kuriame gyveno ir prekiavo skurdesni airių amatininkai. Tai taip pat buvo Airijos piligrimų susitikimo vieta prieš išvykstant į Šv. Jokūbo šventovę Santjago de Komposteloje, Ispanijoje. 1300-aisiais ši vietovė tapo švietimo ir religijos centru, kai buvo pastatyta Šv. Marijos katedra, CBS ir Presentation Convent.

Prieš kelerius metus Kilkenny CBS vidurinės mokyklos užsakytų archeologinių kasinėjimų metu, kai buvo statomas mokyklos priestatas James gatvėje, buvo aptiktas originalus viduramžių griovys, ant kurio buvo pastatyta miesto siena. Francis Coady Kilkenny apygardos tarybos gamtosaugos pareigūnas glaudžiai bendradarbiavo su CBS, kad užfiksuotų ir pabrėžtų šią vertingą mūsų miesto paveldo dalį, ir sako. “Šis projektas yra puikus pozityvios partnerystės tarp Kilkenio apygardos tarybos, CBS, jų architekto, taip pat archeologo ir iliustratorių, kurie buvo naujų ženklų projektavimo komandos dalis, pavyzdys. Čia buvo siekiama sukurti interpretacinį kūrinį, kuriame pabrėžiama mūsų miesto sienos, nacionalinio paminklo, svarba ir vertė vietiniams žmonėms ir turistams.".

Pasak Kilkenny apygardos tarybos paveldo pareigūno Dearbhala Ledwidge, "Ypač šie ženklai yra ypatingi tuo, kad iliustracijos yra įrodymais pagrįstos pramogos, kaip ši vietovė atrodytų, ir jos pasakoja istoriją apie gyvenimą ir sąlygas už miesto sienų – iš vietinių Airijos gyventojų perspektyvos. Manau, kad jie bus tikrai naudinga edukacinė medžiaga istorijos mokytojams ir mokiniams visoje apskrityje".

Vienas ženklas yra James Street ir Tilbury Place kampe, o kitas yra žole apaugusiame plote priešais miesto sieną Chapel Lane.

Ženklus bendrai finansavo Kilkenio apygardos taryba, Airijos sienų miestų tinklas ir Kilkenny CBS vidurinė mokykla. Jie yra miesto sienų ženklų serijos dalis, kurią sukūrė Kilkenio apygardos taryba, siekdama pabrėžti žavią Kilkenio viduramžių miesto sienų istoriją ir istorijas. Dizainą ir meno kūrinius sukūrė Ale Mercado; Philipo Armstrongo archeologinė iliustracija; ir archeologinius bei istorinius tyrimus atliko Coilín O'Driscéoil, Kilkenny Archaeology.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie Kilkenny miesto sienas ir atsisiųsti ženklų kopijas, žr www.kilkennyheritage.ie . Ribotas brošiūros egzempliorių kiekis“Kilkenny miesto viduramžių sienos: Talbots bokštas“ taip pat galima rasti Kilkenio apygardos tarybos paveldo biure. El heritage@kilkennycoco.ie

Kilkenny reklamos logotipas
Kilkenny šūkis: Come See Come Do